Signature Gwiazd

Signature Gwiazd

Signature Gwiazd to autorski koncept naszej restauracji nawiązujący do jej nazwy. Signature to z języka angielskiego „podpis”  – w nawiązaniu do tego powstał pomysł na sygnowane dla nas dania pochodzące spod wspólnej ręki  naszego szefa kuchni oraz zaprzyjaźnionych gwiazd, które zapraszamy do współpracy. Dania gwiazd dostępne są wśród naszych propozycji a’ la carte.

Anita Lipnicka i Mark Gray

Ten wieczór w restauracji Signature należał zdecydowanie do wyjątkowych. Lekka, przyjemna i elegancka czwarta odsłona Signature Gwiazd zebrała po raz kolejny wspaniałych gości i partnerów jak Longines i Instax. Tym razem do współpracy z szefem kuchni Wojciechem Kilianem zaprosiliśmy parę, Anitę Lipnicką i jej męża artystę Marka Graya. Ich danie wykreowane dla Signature to grillowana ośmiornica z ziemniakiem, cimichurri i avocado.

„Cudowna przygoda! Gotowanie to magia. Podobnie jak muzyka i sztuka. Gwiazdą wieczoru została ośmiornica grillowana. Jej historia ma swoje korzenie na greckiej wyspie, gdzie pobraliśmy się na plaży. To było nasze danie ślubne, podane w tawernie. Pomyśleliśmy, że mamy już dość zimy i zaserwujemy coś, co będzie się kojarzyło ze słońcem, z latem, z morzem. Przyznam, że modyfikowaliśmy je na wiele sposobów tak, by podczas kolacji było perfekcyjne. Oboje uwielbiamy jeść i kochamy podróże, a te najlepiej smakują od kuchni” – mówi Anita Lipnicka

Borys Szyc

13.06.2018 roku wprowadziliśmy do menu restauracji dwa dania Borysa Szyca i Szefa Kuchni Wojciecha Kiliana. Chociaż 13-tka bywa pechowa to jednak dla nas był to bardzo szczęśliwy i udany dzień. Borys Szyc dla restauracji przygotował sztukę mięsa z ziemniakami i sosem chrzanowym ale nie zapomniał także o wegetarianach. Domowy makaron z truflą i sosem maślanym jest obłędny w smaku, lekki i już dostępny w naszej karcie.

„Menu, które przygotowałem, to wynik moich podróży po świecie oraz wspomnień z dzieciństwa”. Mówi Borys Szyc

Anita Sokołowska

18.10.2016 odbyła się premiera dania aktorki Anity Sokołowskiej dla Signature, Danie od początku do końca powstawało oczywiście w naszej kuchni gdzie Anita wcieliła się w rolę kucharki i zasiliła zespół naszego szefa kuchni. Efekt każdy może ocenić wybierając z naszej karty Jesiotra z puree z dyni i kolendry oraz suszonych fig z cannelloni z kasztanami.

Zobacz jak powstawało danie

anita-sokolowska-signature-1

anita-sokolowska-signature-2

anita-sokolowska-signature-3

anita-sokolowska-signature-4

anita-sokolowska-signature-5

anita-sokolowska-signature-6

Małgorzata Socha

malgosia-socha-signature

Pierwszą gwiazdą zaproszoną do projektu jest aktorka Małgorzata Socha, która bardzo lubi wyszukane smaki i elegancko podane dania. Jako nasz gość ale też i pomysłodawca potrawy mocno zaangażowała się do stworzenia swojego dania i już na samym początku określiła, iż będzie to danie lekkie i świeże ze względu na okres wprowadzenia go do menu.

Smaki Małgosi i kreacja Wojtka zostały zamknięte w daniu, które wyjątkowo oryginalnie prezentuje się na talerzu.

Zobacz jak powstawało danie

Danie Gwiazd-1 Danie Gwiazd-4Danie Gwiazd-2 Danie Gwiazd-3  Danie Gwiazd-5 Danie Gwiazd-6